Лікувальні грязі (пелоїди)

Лікувальні грязі (пелоіди) – це торфові, сапропелеві, намулові сульфідні відклади, сопкові утворення, які складаються з мінеральних та органічних речовин і води, пройшли складні перетворення внаслідок фізико-хімічних, хімічних, біохімічних процесів і являють собою однорідну тонкодисперсну пластичну масу, яка відповідно до бальнеологічного висновку спеціально уповноваженої установи, придатна для застосування з лікувальною метою.

Лікувальні грязі (пелоіди) є результат складних багаторічних процесів – під впливом факторів геологічної, кліматичної, гідрогеологічної (геохімічної), біологічної (хіміко-біологічної) та іншої природи. Матеріалом для утворення лікувальних пелоїдів служать мінеральні частинки, органічні речовини (залишки рослинних і тваринних організмів), колоїдні частинки органічного та неорганічного складу, вода. Формування пелоїдів відбувається під впливом мікроорганізмів, число яких може досягати 1 млрд і більше в 1 г. сухого вмісту. У результаті біохімічних процесів, що протікають з їх участю, лікувальні пелоїди збагачуються так званими біогенними компонентами (сполуки вуглецю, азоту, сірки, заліза та ін.), багато з яких (напр., сірководень) проявляють високу терапевтичну активність. До фізичних властивостей пелоїдів близькі властивості пелоїдоподобних речовин (парафіну, озокериту), використовуваних за близьким до пелоїдолікування методиками теплолікування.

Показання для грязелікування (пелоїдотерапії):

  • Хвороби опорно-рухового апарату; ревматизм (не раніше, ніж – через 6 – 7 місяців після гострої атаки); хронічний ревматоїдний поліартрит; інфекційні та неспецифічні поліартрити; дистрофічні (неінфекційні) поліартрити; залишкові явища після травм суглобів; остеомієліти; хронічні запальні процеси – безпліддя і жінок; спастичні закрепи; спайкові (злукові) процеси; багато захворювань і наслідки травм периферійної нервової системи, особливо: радикуліти, плексити, поліневрити, неврити – інфекційні, ревматичні, на ґрунті отруєнь; наслідки поліомієліту в дітей. Із великим успіхом торфолікування застосовується при багатьох хірургічних, оториноларингологічних, очних і шкірних захворюваннях.
  • Пелоїди використовуються у вигляді пасти для аплікацій (до 1988 р.), компресів, вагінальних і ректальних тампонів і для електрофорезу.

Протипоказання для грязелікування:

  • Кровотечі будь-якого походження; активний туберкульоз будь-яких органів і тканин; пухлини; підвищена температура; вагітність усіх термінів; крайнє виснаження організму, порушення серцевої компенсації, стенокардія, миготлива аритмія, виражений атеросклероз та ін.
З питань замовлення путівок звертайтесь за тел:
 +38 (098) 455-91-90 або  +38 (096) 690-97-57